Noc kostelů poprvé v žatecké synagoze

Tématem letošní noci kostelů je SRDCE

Jakmile se setmí, budete mít možnost zažít prostor synagogy osvětlený jen svitem stovek svíček.

Od 20,30 se můžete těšit na sólové vystoupení basisty Tarase Voloshchuka, které obsahuje skladby J. S. Bacha, F. Kinga, Pink Floyd, The Beatles, Čechomor a také vlastní tvorbu a jazzové standarty. Program je založen na speciální technice, která umožňuje hrát melodie a basové linky společně.
Taras Voloshchuk hrál nebo stále hraje s umělci a kapelami, jako Najponk trio, Limbo, Yvonne Sanchez band, Pavel Hrubý, Roman Pokorný, O. Štveraček, S. Mácha, P. Zbořil, Čechomor, Suzanne Vega, Gerry Leonard, Doug Yowell, Alex Riel, Valery Ponomarev, Bireli Lagrene a mnoho dalších.

Po celý večer bude na místě kasička, jejíž výtěžek poputuje na sbírku Srdce Evropy pro Ukrajinu, která je určena na nákup evakuačních terénních vozidel pro paramediky.

Koncert je podpořen z programu města Žatec.